День святого Миколая: історія, цікаві факти, традиції

набір цукерок на святого Миколая

Відкриваємо сезон новорічних чудес! І починаємо його з легенд і оповідей про одного з найбільш шанованих святих в Україні і далеко за її межами – Святого Миколая Чудотворця.

Обов'язково дочитайте статтю до кінця. Тоді ви зможете купити набір цукерок на святого Миколая і розповісти дитині добру історію про те, хто ж такий щедрий Миколай і звідки пішла традиція дарувати подарунки 19 грудня.

Реальні факти про Святого Миколая

  • Народився Святий Миколай, він же Микола Угодник і Микола Мирлікійський в III столітті в римській провінції Лікія, в родині заможних християн. З дитинства був дуже релігійний – вивчав Святе письмо, вночі молився і не покидав храм протягом дня. Починав свій шлях читцем, потім став священиком і дуже швидко, за рішенням собору лікійських єпископів, отримав призначення єпископа Міри.
  • Славився ревним захисником християнства, покровителем мореплавців, мандрівників, помічником бідних і знедолених. Після смерті батьків, віддав весь спадок бідним. Неодноразово рятував несправедливо засуджених до страти.
  • Після смерті, Микола продовжив благі справи. Його мощі виявилися нетлінними, міроточащіми і здатними зціляти хворих. Частина з них зберігається в Базиліці Святого Миколая в Барі (Італія), частина – в церкві святого Миколая (Венеція).
  • Церква посмертно звела Миколи в ранг святих. Святителя однаково поважають католики і протестанти в різних куточках світу. Люблять діти України, Росії, Узбекистану, Болгарії, Сербії, Колумбії, Німеччини, Франції, Нідерландів.

Чому ми відзначаємо Миколаїв день 19 грудня?

У цей день святителя не стало. 19 грудня – День пам'яті за новим стилем. Раніше його відзначали 6 числа.

подарунковий набір цукерок

Прототип Санти і знаменита історія про подарунки в шкарпетках

Одного разу Микола допоміг трьом бідним сестрам. Батько нещасних зневірився видати дівчат заміж і вирішив негідним чином збагатитися на їх красі. Дізнавшись про це, святитель підкинув до них в будинок мішок із золотом. Золото стало приданим старшої дочки і вона успішно вийшла заміж.

Микола повторив щедрий вчинок з середньою і молодшою ​​сестрою. Всі три дівчини стали добропорядними дружинами і були врятовані від ганебної долі.

Є повір'я, що один з мішечків потрапив в панчоху, яка сушилася біля вогню. Так пішла традиція в Німеччині, Франції, США вішати на камін шкарпетки для різдвяних подарунків від Санти. А в Голландії і Нідерландах – ставити черевики біля вхідних дверей.

До речі, прообразом Санти також є Миколай.

У 19 столітті персонаж Санти з'явився, завдяки цікавому перекладу. У Нідерландах Святий Миколай звучав, як «Синтерклаас». За часів масової еміграції голландці привезли свято з собою в Штати. І вже в 1823 році був опублікований вірш американського письменника Клемента Кларка Мура «Різдвяний гість», повністю сформувавший новий образ Санта Клауса.

За легендами, Миколай приходить з дарами в компанії янголятка і чортеня. Так слухняні дітки отримують подарунок на день святого Миколая, а неслухняні – різки або вугілля.

Ми, в Shokopack, з такою традицією не згодні. Вся наша команда впевнена: якщо частіше купувати діткам солодкі подарунки та говорити, як сильно ми їх любимо – неслухняність залишиться в минулому!

Добрі традиції в Миколаїв день

Святий Миколай у всі часи – покровитель добрих справ, співчуття та безкорисливості. Він вчить нас бути уважнішими і прихильнішими один до одного, цінувати і любити дітей. Так що традиції в цей день відповідні. Всі дітки отримують в подарунок іграшки, пряники Миколайчики і звичайно набори улюблених солодощів.

Що подарувати дитині на День святого Миколая?

Купити подарунковий набір цукерок в інтернет-магазині shokopack.ua!

  • Наші солодкі подарунки складаються з асорті виробів фірм ROSHEN, Конті, Стимул, Lukas, Jaffa, Shokopack.
  • Реалізуються в форматі Стандарт, Оптимальний, Преміум, щоб ви могли замовити подарункові набори оптом, відповідні бюджету і різним смаковим уподобанням.
  • Набори формуються після замовлення з найсвіжішої продукції прямо з фабрик. Є сертифікати виробників. Карамелі маленького розміру і виробів без обгорток немає.
  • Упаковка – картон і ЖБ. Барвиста та святкова.