Дід Мороз і Санта Клаус в різних країнах світу: історія, імена, дивовижні факти

Дід Мороз

Вирішено! Щоб зимові свята пройшли радісно і надовго запам'яталися дітлахам, потрібно купити солодкі подарунки в shokopack.ua. У них, як у мішку Діда Мороза, є все, що душа забажає: шоколадні цукерки, хрустке печиво, десерти, вафлі, льодяники на паличці і навіть сік!

З подарунковими наборами цукерок розібралися. Вони в яскравих новорічних упаковках і зібрані виключно з найсмачніших і свіжих виробів українських кондитерських фірм – ROSHEN, Конті, Стимул, Lukas, Jaffa, Shokopack.

А ось до Діда Мороза питання залишилися. У дітей так точно. Хто він? Як з'явився? Де живе і звідки бере гроші на подарунки?

Часи диктують свої питання, а солодке надає енергії та підсилює жагу до навчання.

Замовляйте подарункові набори цукерок оптом в інтернет-магазині Shokopack, озброюйтесь фактами зі статті і підвищуйте ерудованість улюблених чад.

Чим більше цікавої інформації отримує людина, тим сильніше тяга до нових знань!

Мілленіалам про Deadуся: історія виникнення Санти

Легендарні прообрази

Діти знають: добрий Дід Мороз – це Санта «по-нашому». Але мало хто здогадується, що багато століть назад Санта зовсім не був повненьким добрягою з мішком подарунків за плечима. Прообразом Санти у північних народів була зимова холоднеча. І в її арсеналі був всього один супер-презент – шанс пережити зиму.

Так день зимового сонцестояння, коли «сонце повертало на весну» перетворився для давніх германців і кельтів в радісне свято Yole. Люди прикрашали житла вічнозеленими гілками омели, падуба, плюща. Ходили в гості, варили пряний ель, спалювали в печі майбутній атрибут Різдва  –  «йольское поліно».

У германців в цей день задобрювали Вотана (Одіна). Легенда свідчить, що в найдовшу ніч в році Вотан виходить на Дике полювання – скаче по небу на кобилі о восьми ногах (прообраз оленів!) та збирає в свою свиту необережних подорожніх. Ось чому збиратися всією сім'єю вдома за столом стало ще однією різдвяною традицією. Щоб Один не забрав. Як його задобрювали предки? НЕ печивом і молоком – це точно.

Чим (або ким) задобрювали Мраза (Мороза) на Русі можна зрозуміти за сюжетом «Морозко». Благо там всі залишилися живі та щедро винагороджені. Добру магію казок ніхто не відміняв.

Санта Клаус

Реальний прототип

Боги і сили стихій залишилися в минулому, коли в III столітті нашої ери в римській провінції народився хлопчик Микола. Він же – майбутній єпископ, покровитель знедолених, моряків і мандрівників. Канонізований церквою Святий Миколай Чудотворець.

День смерті Миколи Мірлікійського став днем ​​пам'яті. А оскільки за життя Микола часто обдаровував знедолених, дарувати на Миколая подарунки стало черговою традицією. Як і складати подарунки в шкарпетки. За легендою, коли Микола підкинув бідним дівчатам в пічну трубу три мішечки золота, ті попали в панчохи, що сушилися біля вогнища.

У XVIII столітті «Синтерклаас» приїхав з голландськими емігрантами в США. Так з'явилося знайоме нам ім'я Санта Клаус. Крім доброти і щедрості, від реального єпископа Санті дістався червоний колір одягу.

Спочатку популярним Санта став у Нью-Йорку. На північному сході Штатів у англійців був свій персонаж – Father Christmas (Батько Різдво). Father Christmas уявляли невеликим, вгодованим, бородатим любителем смачно поїсти і від душі повеселитися. Врешті-решт, Отцю Різдво дісталася місія обдаровувати подарунками на зимові свята, а його любов до веселощів передалася нью-йоркському Санті.

І тільки в 1823 році опублікований вірш американського письменника Клемента Кларка Мура «Різдвяний гість», повністю сформував сучасний образ Санта Клауса.

Цікаві факти про Санта Клауса і Діда Мороза

  • У 1910 перший Дід Мороз прийшов на свято в дитячий сад. Малюки так його злякалися, що вихователю довелося зняти з актора бороду. Так дідусь виглядав звичніше і простіше.
  • Щоб діти і надалі не боялися казкового персонажа, дідусь з'являвся з онучкою Снігуронькою в оточенні лісових звірят. Та, не просто вручав подарункові набори цукерок, а суворо розбирався з нечистю - Бабою Ягою, Лісовиком, Кощієм.
  • Де батьки Снігуроньки? Якщо вірити п'єсі Островського, мама дівчинки – Весна, а сам Мороз – НЕ дідусь, а батько. Просто називає її онукою через різницю у віці.
  • На початку 1930 Санта з'явився в рекламі Кока-коли. Саме в тому образі, в якому був ще в XVIII столітті. Компанія Кока-Кола його не створила, як деякі гадають, а трохи осучаснила.
  • У різних країнах світу Санту називають по-своєму. Так в Італії подарунки приносить Баббо-Натале, у Франції – Пер-Ноель, у Вірменії – Каханд Папі, у Грузії – Товліс Бабуа, у Швеції – Юльтумте, у Фінляндії – Йоулупуккі. І тільки у Нідерландах залишився Синтерклаас, а в Польщі – Святий Миколай.
  • Народи Європи вважають батьківщиною Санти снігову Лапландію. У 8 кілометрах від міста Рованіємі, в Селі Йоулупуккі, знаходиться реальна резиденція Санти.